Kotynina jest organicznym związkiem chemicznym który powstaje w wyniku rozkładu nikotyny w organizmie człowieka. Kotynina jest metabolitem nikotyny, o okresie półtrwania 20–40 godzin. U palacza tytoniu można wykryć kotyninę nawet po kilku dniach.

Nowoczesny system do przeprowadzania testów poziomu kotoniny w organizmie Kotynina PTS Detect. Dzięki temu można stwierdzić ilość przyjmowanej dziennie nikotyny. 

Innowacyjny System Kotynina PTS Detect unowocześnił wykrywanie częstotliwości narażania się na szkodliwe skutki używania tytoniu. Dzięki temu poręcznemu urządzeniu uzyskuje się, wiarygodne, dokładne i szybkie rezultaty testów. Badania robi się na miejscu, bez potrzeby odsyłania próbek.

System Kotynina PTS Detect oferuje:

  • Rezultaty w 5 minut
  • Próbka krwi z opuszka palca
  • Dokładny i niezawodny
  • Zmniejsza potrzebę testów potwierdzających

Za pomocą tego systemu można zwiększyć efektywność badań miejsca pracy, oraz sprawdzać skuteczność rzucania palenia. Wykrywa dokładny poziom kotyniny od 25 ng/mL do 200 ng/mL (produkt uboczny nikotyny) w 5 minut.

Precyzyjny i niezawodny: otrzymujemy wyniki z podobną dokładnością i w specyficznych zakresach jak przy pomocy przyrządów laboratoryjnych.

Bezpieczny: Pobranie próbki krwi z palca jest mniej inwazyjne niż inne tradycyjne sposoby badania używania tytoniu.

Błyskawiczne rezultaty: Przenośne urządzenie dokładnie mierzy wyniki kotyniny w ciągu paru minut, umożliwiając natychmiastowe konsultacje w sprawie rzucenia palenia.

Oszczędność: Nie potrzeba wyszkolonego personelu, testów potwierdzających, ani wysyłki próbek do laboratorium.

Prosta obsługa: wystarczy minimalny trening.

Wyniki wskazują wszystkie przypadki kontaktu z tytoniem. Analizator  wykrywa poziom nikotyny wynikający z kontaktu z papierosami, z cygarami, z  tytoniem do żucia, oraz z dymem papierosowym.

1 Zestawem można wykonać 40 testów.

Tylko do użytku profesjonalnego