Test AMH jest częścią systemy mLabs®. Ma zastosowanie w ocenie rezerwy jajnikowej, przewidywania odpowiedź stymulacji jajników, diagnozie choroby endokrynologicznej jajników lub diagnozy związanej z nowotworem. Szybki test diagnostyczny hormonu anty-müllerowskiego (AMH) do analizatora mLabs. Test mikro-przepływowy, oparty na metodzie immunologicznej typu Sandwich.

Wyniki AMH w ciągu 10 minut maksymalizują początkową konsultację, natychmiast koncentrując się na rozwiązywaniu potencjalnych obaw pacjenta związanych z zapłodnieniem in vitro, unikając jednocześnie ewentualnych niepotrzebnych wizyt kontrolnych.

Hormon przeciwmullerowski (AMH), znany również jako inhibitor Mullera należy do nadrodziny transformującego czynnika wzrostu β (TGF-β). Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

W układzie rozrodczym kobiet AMH odzwierciedla przyrost pęcherzyków, a jego poziom w surowicy wskazuje na wielkość rosnącej puli pęcherzyków. Ilościowy aspekt starzenia się jajników odzwierciedla spadek wielkości pierwotnej puli pęcherzyków; dlatego poziom AMH w surowicy może być stosowany jako marker starzenia się jajników. Kilka niezależnych badań wykazało, że AMH jest doskonałym markerem do określenia odpowiedzi jajników przy zapłodnieniu in-vitro, ponieważ poziomy AMH są niższe u pacjentów ze słabą odpowiedzią jajników niż u kobiet z prawidłową odpowiedzią. Ponadto guzy komórek ziarnistych jajnika wydzielają AMH, więc może również dostarczyć czułej metody diagnozowania takich nowotworów.

 

W przypadku mężczyzn AMH jest wytwarzany we wczesnym stadium rozwoju embrionalnego, co hamuje rozwój przewodów Müllera (przewodów paramezjalnych). Pojawie się ponownie w okresie przed dojrzewaniem i znacznie maleje po uzyskaniu dojrzałości płciowej, głównie ze względu na wysokie stężenie testosteronu. Jeśli płód męski ma niski poziom lub brak AMH powoduje to równoczesny rozwój męskich i żeńskich narządów płciowych.

 

Oznaczenie AMH wykonuje się u chłopców głównie w przypadkach dysgenezji gonad, wnętrostwa, spodziectwa mosznowego, czy w zaniku jąder.

Porównanie konsultacji z badaniem AMH, mLabs vs laboratorium

porownanie badania AMH mlabs z laboratorium

Szczegóły testu mLabs® AMH

  • Próbka: 250 μl próbki surowicy
  • Wyniki w 4 – 10 minut
  • Zakres pomiarowy: 0,1 do 25 ng / ml
  • Dokładność
    • Czułość: 0,1 ng / ml
    • Precyzja: <12%
  • Warunki przechowywania: 2 – 8 °C
  • Okres ważności 12 miesięcy

System mLabs®

Platforma mLabs® jest zaawansowanym narzędziem diagnostycznym do szybkich testów immunologicznych. Nowoczesna technologia zapewnia możliwość uzyskania dokładnych wyniki testów. System został zaprojektowany z myślą o przeprowadzenia na miejscu, bez konieczności odsyłania próbki. Można go wykorzystywać, tak w laboratorium, jak i samym gabinecie zabiegowym. Obejmuje nowoczesny wielofunkcyjny analizator i jednorazowe wkłady mikro przepływowe.

Umożliwia w kilku minutach zdiagnozować wiele chorób serca, w tym zakrzepicę żył głębokich, zatorowość płucną, udar mózgu, posocznicę, zawał serca, zastoinową niewydolność serca, dusznicę bolesną i określenie płodności kobiety.

Analizator mLabs® jest zaawansowanym przenośnym urządzeniem, wyposażonym w precyzyjny i niezawodny układ detekcji fluorescencyjnej, specjalnie zaprojektowanym do jednorazowych wkładów mikro przepływowych mLabs®. Wyniki z próbki krwi pełnej, osocza lub surowicy.