Test mLabs NT-proPNB do diagnotyki klinicznej

Odczynnikowy, mikro-przepływowy wkład kasetowy systemu mLabs do oznaczenia NT-proBNP w krwi pełnej. Czułe testy na miejscu w punkcie opieki medycznej. Szybka ocena pod kątem chorób sercowo-naczyniowych i rozróżnianie przyczyny duszności.

NT-proBNP to N-końcowy fragment propeptydu natriuretycznego typu B wydzielany jest przez lewą komorę w odpowiedzi na przeciążenie objętościowe serca oraz zbyt wysokie ciśnienie krwi. Jest to nieaktywny N-końcowy fragment, który oddzielił się od prohormonu BNP.

 

Odczynnikowy wkład kasetowy NT-proBNP jest testem diagnostycznym in vitro, który oferuje wczesny i szybki wgląd w funkcje sercowo-naczyniowe i rokowanie. Za pomocą tego testu personel medyczny może szybko wykluczyć zastoinową niewydolność serca, lub użyć go, wraz z testami czynności płuc, aby rozróżnić przyczyny duszności. Badanie NT-proBNP może zmniejszyć liczbę niepotrzebnych przyjęć do szpitala, koszty i długość pobytu oraz poprawić wyniki kliniczne.

 

Test NT-proBNP systemu mLabs oferuje zalety szybkości, prostoty i stabilności. Przy badaniu próbek pełnej krwi nie jest wymagany sprzęt laboratoryjny, chociaż osocze i surowica są również dopuszczalne. Wyniki są stabilne po 4-10 minutach.

 

 

Znaczenie kliniczne testu NT-proBNP

Szybko wyklucza zastoinową niewydolność serca.

Stosując razem z testami czynności płuc, można rozróżnić przyczyny duszności.

Pomoc w szybkiej decyzji o leczeniu klinicznym.

Nadaje się do stosowania na oddziałach ratunkowych, gabinetach lekarskich, laboratoriach klinicznych i oddziałach szpitalnych: intensywnej terapii, kardiologicznych, położniczych, chirurgicznych, ortopedycznych i onkologicznych.

 

 

Specyfikacja Testów NT-proBNP mLabs

  • Rodzaje próbek: EDTA krew pełna i osocze lub surowica
  • Objętość próbki 250 μl
  • Czułość: 20 pg/ml
  • Zakres pomiarowy: od 20 do 25,000 pg/ml
  • Cut-off: 0,125 ng/ml
  • Warunki przechowywania: 2 – 8 °C
  • Okres ważności: 12 miesięcy

 

 

System mLabs

System mLabs to platforma diagnostyczna do szybkich testów immunologicznych, oparta na nowoczesnych technologiach mikro przepływowych i zaawansowanym wykrywaniu fluorescencji. Obejmuje nowoczesny wielofunkcyjny analizator i jednorazowe wkłady mikro przepływowe.

 

Łatwy w użyciu – obsługa ekranu dotykowego

Szybki – wyniki ilościowe w mniej niż 8 minut

Prosta procedura – badanie próbki krwi pełnej, nie jest wymagana wirówka ani sprzęt laboratoryjny; dopuszczalne użycie osocza.

Precyzyjne -% CV przy odcięciu ~ 8%