Test HAV IgM jest testem immunochromatograficznym typu Lateral Flow do jakościowego oznaczania IgM przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu A (HAV) w ludzkiej surowicy, osoczu i krwi pełnej. Test przeznaczony jest użytku skriningowego i służy jako środek pomocniczy przy diagnozie infekcji HAV. Test przeznaczony jest wyłącznie do użytku profesjonalnego.

 

HAV, pozytywna nić wirusa RNA, jest wyjątkowym członkiem rodziny Picornaviridae, której przenoszenie następuje głównie przez seryjne przeniesienie z człowieka na człowieka drogą kałowo-pokarmową. Pomimo tego, że wirusowe zapalenie wątroby typu A nie jest chorobą przenoszoną drogą płciową, odsetek zakażeń u męskich homoseksualistów, wskutek kontaktów oralno-analnych jest wysoki. Obecność specyficznych anty-HAV-IgM w próbkach krwi wskazuje na ostrą lub niedawno przebytą infekcję wzw typu A. Miano anty-HAV-IgM szybko rośnie przez okres czasu 4-6 tygodni po infekcji i wraca u większości pacjentów w ciągu 3 do 6 miesięcy do niewykrywalnej koncentracji.

Test może być przeprowadzony w ciągu 15 minut przez minimalnie wykształcony personel, bez wyposażenia laboratoryjnego.

 

Wszystkie próbki, które przy pomocy testu HAV IgM oznaczone zostały jako reaktywne, muszą być potwierdzone alternatywną metodą testową i klinicznymi wynikami.

Zadzwoń na infolinię: 32 720 62 10
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.