Zapalenia wątroby możemy podzielić ze względu na typ wirusa który je powoduje.

Zapalenie wątroby typu A nigdy nie występuje w postaci przewlekłej, ale nie powoduje nagłych i poważnych komplikacji. Wirus tej choroby przenoszony jest poprzez zanieczyszczoną żywność lub wodę, jednakże w przypadku naszej szerokości geograficznej jest przenoszona z obszarów ryzyka. Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji wirusem zapalenia wątroby typa A jest zaszczepienie się.

Zapalenie wątroby typu B w 5-10% pojawia się w postaci przewlekłej. Infekcja wirusem może prowadzić do poważnych komplikacji takich jak marskości i raka wątroby, czy nawet śmierci. Choroba ta jest powszechna, gdyż cierpi na nią ok. 350 mln ludzi na całym świecie. Dłuższa infekcja wirusem HBV może prowadzić również do przewlekłej niewydolności nerek. Wirus zapalenia wątroby typu B przenoszony jest przy wymianie płynów ustrojowych lub kontakcie z krwią zakażonego. Wysokie stężenie występuje również w ślinie, żółci, czy mleku z piersi.

Zapalenie wątroby typu C przyczynia się w dużej mierze do przewlekłych chorób nerek, co może prowadzić do marskości wątroby lub powstania nowotworu wątrobokomórkowego. Wirus tej choroby przenoszony jest poprzez kontakt z krwią. Z uwagi na brak sposobu zapobiegania zapaleniu wątroby typu C, wczesne jego wykrycie jest niezwykle ważne.

Szybkie testy immunochromatograficzne do jakościowego stwierdzania wirusowego zapalenia wątroby typu A (HAV), B (HBV) oraz C (HCV) na podstawie pobranej surowicy lub osocza.

Dane techniczne:

Próbka:Surowica, osocze
Czas testu:15 minut
Czułość:95,5%
Swoistość:100%
Cut-off:Niedostępny
Przechowywanie:4°C do 30°C

Zadzwoń na infolinię: 32 720 62 10
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.