Firma wzbogaciła się o następujące osoby do kontynuowania ekspansji globalnej:

  • Dr James Anderson – Dyrektor Medyczny
  • Dr Keith Moskowitz – Wiceprezes Technologii i Rozwoju
  • Dr John Hurrell – Wiceprezes Międzynarodowej Sprzedaży
  • Dr Mark Morgan – Dyrektor Finansowy I Specjalista ds. zasobów ludzkich

„Zdobycie wysoko cenionych specjalistów stanowi znaczący krok i daje możliwość poszerzenia naszej oferty oraz zasięgu, „ powiedział Robert Huffstodt, prezes i dyrektor generalny Chek Diagnostics. „Nasza firma wciąż się rozwija. Popyt na nasze analizatory i systemy monitorowania A1CNow rośnie.

Nowi dyrektorzy, stworzą sprawdzony i doświadczony zespół zarządzający wyższego szczebla. Wraz z naszą międzynarodową siecią dystrybucji, firma Chek Diagnostics będzie nadal rozwijać się, oraz wspierać opiekę zdrowotną, gabinety lekarskie oraz laboratoria w szybkiej diagnostyce invitro. „

Dr Anderson jest lekarzem z ponad 35-letnim doświadczeniem, skupia się na badaniach metabolicznych oraz lekach farmaceutycznych. Był dawniej Starszym Dyrektorem Medycznym Cukrzycy i Kardiologiem w Eli Lilly Company. Stypendia doktora Andersona to m.in. American College of Endocrinology oraz fakultet od Pharmaceutical Medicine of the Royal Colleges of Physicians (UK). Dr Anderson zapewni nadzór kliniczny.

Dr Moskowitz wnosi do Chek Diagnostics swoje 30 lat badań diagnostycznych i badań nad urządzeniami medycznymi. Może się pochwalić kilkunastoma certyfikatami Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) oraz ponad 40 wnioskami patentowymi. Dr Moskowitz otrzymał stopień licencjata z biochemii Rutgers University oraz doktorat z biochemii w Temple University School of Medicine. Jest uznawany za mistrza Project Manager przez American Academy of Project Management. Dr Moskowitz będzie nadzorował innowacje urządzeń medycznych w Chek Diagnostics.

Podobnie, Dr Hurrell ma na swoim koncie wiele osiągnięć diagnostycznych. Pełnił funkcję starszego wiceprezesa, International Business na Seegene Inc, firmy zajmującej się diagnostyką molekularną, która znajduje się w Korei Południowej. Przed Seegene, był dyrektorem generalnym 2 Quest Diagnostics. Zajmował wysokie stanowiska kierownicze z Boehringer Mannheim (teraz Roche Diagnostics), Genzyme, Tripath Imaging, i Inproteo. Dr Hurrell ma doktorat z Melbourne University, Australia, i był stypendystom Fulbrighta w Massachusetts General Hospital w Harvard Medical School. Będzie nadzorował międzynarodowe wysiłki sprzedażowe Chek Diagnostics.

Pan Morgan ma ponad 25-letnie doświadczenie w globalnych finansach i administracji w dziedzinie nauk przyrodniczych i medycznych. Wnosi doświadczenie w strategicznym przywództwie i wspieraniu badań i rozwoju, z firm, m.in. Pfizer, Bayer i Mylan Pharmaceuticals. Pan Morgan posiada licencjat z rachunkowości z Indiana State University oraz Magisterskie Studia Menedżerskie na Illinois State University. Będzie nadzorował wszystkie funkcje finansów i rachunkowości, a także zasobów ludzkich.

Diagnostics Chek.
Jej celem jest zapewnienie światowej klasy rozwiązań diagnostycznych. Te nowe jednostki, obok naszego obecnego kierownictwa, zapewnią nam sukces w przyszłości „, powiedział Huffstodt.

Chek Diagnostics jest globalnym dostawcą produktów diagnostycznych (point of care) dla branży medycznej. Z siedzibą w Indianapolis, Indiana. Chek Diagnostics projektuje i sprzedaje produkty do dystrybucji w ponad 120 krajach na całym świecie. Firma posiada biura sprzedażowe w Europie, Ameryce Łacińskiej i Pacyfiku.

Wszystkie znaki towarowe używane lub wymienione w niniejszym komunikacie są chronione przez prawo.

Źródło: ChekDiagnostics.com                                                                                         MKG 001029 Rev.0 7/14

link do źródła (.pdf):
http://www.chekdiagnostics.com/uploads/2/6/2/8/26289179/mkg_001029_chek_diagnostics_expands_leadership_team_-_final.pdf