Najnowszy model monitora krzepliwości krwi. Najnowocześniejsza konstrukcja, zaprojektowana specjalnie dla pacjenta i lekarza do określania czasu protrombinowego (PT) oraz oznaczenia wskaźnika INR z krwi pełnej z palca. qLabs Q1 został wyposażony w funkcje poprawiające wygodę obsługi.

Nowe Możliwości modelu qLabs® Q1

Najnowsze oprogramowanie fimware które zawiera język polski w menu

10-krotnie większą dokładność, poprzez zwiększenie ilości wyświetlanych liczb po przecinku dla wartości INR.

Dodatkowe opcje w menu.

Ten model został wyposażony w technologię Bluetooth do bezprzewodowego transferu danych za dotknięciem guzika. Możliwość przesyłania wyników z analizatora bez podłączania przewodu zwiększa elastyczność badania krzepliwości krwi.

Dodatkowy antypoślizgowy element obudowy poprawia wygodę posługiwania się urządzeniem, ponieważ zwiększa pewność chwytu w jednej dłoni i zmniejsza ryzyko przypadkowego wyślizgnięcia się aparatu.

Funkcjonalność qLabs® Q1

Mały rozmiar i poręczny kształt oraz zasilanie akumulatorowo-sieciowe sprawia, że można go używać w każdym miejscu i swobodnie obsługiwać jedną ręką.

Do określenia wskaźnika gęstości krwi wystarczy mała próbka ok. 10 μL krwi pełnej. Może być to krew żylna lub włośniczkowa, pobrana z opuszka palca.

Określenie wskaźników PT i INR zajmuje bardzo mało czasu. Przygotowanie badania zajmuje tylko do 5 minut, a wyniki są wyświetlane na ekranie LCD po 2 minutach po podaniu próbki.

Monitor qLabs® jest prosty w obsłudze i tani w utrzymaniu oraz konserwacji. System składa się z przenośnego analizatora do pomiaru INR oraz specjalnych, jednorazowych pasków testowych. Testy pakowane są w osobne hermetyczne saszetki, które chronią je przed zanieczyszczeniem i zapewniają długi okres przydatności.

Wbudowana kontrola jakości (QC) zapewnia wysoką jakość wyników i minimalizuje ryzyko nieprawidłowego pomiaru.

Aparat do pomiaru INR ma własną pamięć, w której można przechowywać aż do 200 ostatnich wyników badań.

qLabs® Q1 dla pacjentów

Regularne i częste badania dostarczają niezbędnych informacji dotyczących postępów terapii oraz w razie konieczności modyfikacji dawek przyjmowanych leków.

W przypadku dużych wahań wskaźników krzepnięcia poprawa bezpieczeństwa poprzez możliwość szybkiej reakcji i zastosowania środków zaradczych lub konieczności kontaktu z lekarzem lub nagłej interwencji medycznej.

Intuicyjny i prosty w obsłudze analizator do kontroli krzepliwości krwi, pozwala na samodzielne badanie i monitorowanie wskaźnika PT/INR w warunkach domowych.

Szybkie wykonanie pomiaru krzepliwości krwi, przy użyciu próbki z nakłucia opuszka palca.

qLabs® Q1 dla personelu medycznego

Analizator ma zastosowanie w przypadku profesjonalnej opieki zdrowotnej, np. w przychodniach, gabinetach lekarskich, oddziałach szpitalnych czy punktach diagnostyki medycznej. Konsultacje z pacjentem przyjmującym leki zmieniające stopień krzepliwości krwi mając do dyspozycji wyniki PT i INR z ostatniej chwili mogą wpłynąć na poprawę jakości terapii.

System do kontroli koagulacji jest doskonałym narzędziem dla pracowników służby zdrowia, ponieważ umożliwia dostęp do aktualnych wyników gęstości krwi w trakcie wizyty pacjenta.

Bardzo ważna informacja diagnostyczna w razie nagłej interwencji medycznej.

Wyniki w ciągu kilku minut o jakości i dokładności porównywalnej z laboratorium.

Systemy kontroli jakości wyników badań.

Niskie koszty eksploatacji oraz łatwa i tania konserwacja.

Natychmiastowe, bezprzewodowe wysyłanie wyników do systemów informatycznych.

Znak:

Deklaracja zgodności: Urządzenie i testy qLabs firmy Micropoint spełniają wymogi norm regulacyjnych UE w zakresie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro – dyrektywa 98/79/WE Parlamentu Europejskiego oraz Rady („dyrektywa IVD”). Posiadają oznaczenie znakiem CE0123 wydanym przez Niemiecki instytut ds. jakosci TÜV SÜD.

 

 

Parametry urządzenia qLabs Q1®:

 • Mała próbka krwi z opuszka palca, mniej niż 10 μL.
 • Wbudowana kontrola jakości testu.
 • Wynik PT/INR jest wyświetlany w 2 minuty.
 • Duży i czytelny wyświetlacz LCD.
 • Pamięć 200 wyników testów.
 • Technologia Bluetooth
 • Możliwość zasilania sieciowego i bateryjnego (4 xAA).
 • Wymiary: dł. 13,5 cm; sz. 6,5 cm; wys. 3,4 cm
 

W opakowaniu z analizatorem qLabs® Q1 są:

 • Zasilacz 240 V na 7 V z wtyczką typu B (stosowane w UE)
 • Przewód USB do komunikacji z komputerem
 • Instrukcja użytkownika
 • Saszetka do bezpiecznego przenoszenia
 • 10 Jednorazowych Sterylnych Bezpiecznych Nakłuwaczy 2,4mm, 21G do badania INR
 • Poradnik szybkiego startu
 

System qLabs® Q1 Micropoint może stanowić tańszy i nowocześniejszy zamiennik systemów INRatio2, CoaguChek XS.