Test SARS-CoV-2 - przeciwciała - metoda złota koloidalnego

Szybki, dokładny i prosty test Sinocare SARS-CoV-2 umożliwia jakościowo wykrywać przeciwciała typu IgM i IgG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w ludzkiej krwi, w ciągu 15 – 20 minut. Chromatograficzny test immunologiczny dla punktów opieki medycznej jest oparty na złocie koloidalnym, który może wykrywać przeciwciała IgM i IgG jednocześnie.

Zakażenie SARS-CoV-2, znane jako koronawirus, wywołuje nową chorobę COVID-19. Jest bardzo łatwo przenośna więc jej wybuch przerodził się w epidemię, która szybko rozprzestrzeniła się najpierw w Chinach, a potem na całym świecie. WHO ogłosiło pandemię tego nowego wirusa, a na chwilę obecną, być może to Chiny dysponują największą wiedzą i doświadczeniem w tematyce kontroli i ograniczenia infekcji wirusa.

Nowy wirus SARS-CoV-2, wcześniej również znany jako COVID-19 lub 2019-nCoV, jest wirusem RNA z rodziny beta koronawirusów. Obecnie podstawowymi metodami klinicznej diagnozy zakażenia są RT-PCR (ang. Real-time – Polymerase Chain Reaction) – analiza reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym, tomografia komputerowa i niektóre parametry hematologiczne.

Analiza reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym zwykle wymaga ponad 2 do 3 godzin na uzyskanie wyników, oraz konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego przez wyszkolony personel. Ta metoda również wykazuje wysoką liczbą wyników fałszywie negatywnych. Ograniczenia te sprawiają, że używana do tej pory analiza reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym nie nadaje się do szybkiej diagnozy i badań przesiewowych dużej liczby podejrzanych pacjentów na świecie i ogranicza wysiłek kontrolowania pandemii SARS-CoV-2.

Chromatograficzny test immunologiczny do jakościowego wykrywania antygenów IgG oraz IgM wirusa SARS-CoV-2.

Porównanie metody łańcuchowej reakcji polimerazy z testem serologicznym

Metoda Łańcuchowa reakcja polimerazy (PCR)Test serologiczny (złoto koloidalne)
Czas testu Ekstrakcja ręczna + amplifikacja PCR = 4 godziny. Automatyczna ekstrakcja + amplifikacja PCR ≥ 3 godziny. Szybki test, 15-30 minut
Środowisko testowe Profesjonalne laboratorium i zaawansowany sprzęt Testy w punktach opieki, bez potrzeby specjalnych narzędzi
Wymagania dotyczące personelu Wiedza z zakresu procedur testowania laboratorium medycznego Bez wymagania specjalistycznego przeszkolenia. Można wykonać test za pomocą instrukcji samodzielnie.
Przykładowy wymóg Wymagana jest wstępna obróbka próbki, transport / przechowywania w temperaturze 2 – 8° C Szybki test, nie ma potrzeby transportu / przechowywania próbek
Interpretacja wyników Wymaga instrumentów, komputera i oprogramowania PCR Wynik wizualny i łatwa interpretacja
Szybkość wykrywania Około 50% wyników fałszywie negatywnych Wskaźnik wykrycia ≥85%
Znaczenie kliniczne Wykrywanie w czasie rzeczywistym może być stosowane jako złoty standard wczesnego badania przesiewowego i diagnozy, bez okienka serologicznego Prosta i łatwa obsługa, testy serologiczne należy połączyć z analizą PCR, aby uniknąć fałszywie ujemnych wyników i bezobjawowej infekcji.

Badania serologiczne w laboratoriach wykazały, że u większość zakażonych pacjentów przeciwciał IgM przeciw SARS-CoV-2 uzyskały wynik dodatni po 3-5 dniach od zakażenia. Miano przeciwciał IgG wzrosło 4-krotnie lub więcej podczas rekonwalescencji.

Można potwierdzić u pacjenta zakażenie SARS-CoV-2 jeżeli:

  • test swoistych przeciwciał IgM i IgG podejrzanych pacjentów są pozytywnie;
  • przeciwciała IgG swoiste wobec SARS-CoV-2 zmieniają się z negatywnych na pozytywne;
  • podczas rekonwalescencji przeciwciała IgG swoiste wobec SARS-CoV-2 zwiększają się 4-krotnie lub więcej w porównaniu z fazą ostrą.

Zestaw testowy przeciwciał SARS-CoV-2 firmy Sinocare to idealny produkt medyczny do zaspokojenia pilnej potrzeby wykonania bardzo dużej ilości testów na koronowirusa  na dużej liczbie osób z podejrzewanym zakażeniem lub bezobjawowych nosicieli. Zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się dzięki odizolowaniu zakażonych pozwala na spowolnienie postępów pandemii  i umożliwia terminowe leczenie pacjentów.

Szybie testy do wykrywania koronowirusa SARS-CoV-2 są dostępne do kupienia na sklepie redmed.pl