Informujemy, że firma Red Med Poland Sp. z o.o. ma w swojej ofercie szybki test do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi.

Koronawirus (SARS-CoV-2, 2019-nCoV) to rodzaj wirusa, powodującego zakażenia układu oddechowego u ludzi. W wyjątkowo niekorzystnych okolicznościach może doprowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby w starszym wieku. Koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, przez bliski kontakt z chorą osobą, lub chorym zwierzęciem. Okres wylęgania wirusa może trwać nawet do 14 dni, jednak najczęściej czas pomiędzy wniknięciem wirusa do organizmu a pierwszymi objawami to od 5 do 6 dni.  Pierwsze objawy zakażenia przypominają objawy grypy. Osoby, które w ostatnim czasie podróżowały do krajów wysokiego ryzyka lub miały kontakt z osobą chorą bądź u której podejrzewano zakażenie koronawirusem powinny obserwować swój stan zdrowia. Należy pilnie skontaktować się z lekarzem przypadku wystąpienia objawów takich jak:

  • wysoka gorączka (powyżej 38°C ),
  • nasilony kaszel,
  • duszności i problemy z oddychaniem.

Jeżeli podejrzewa się zakażenie SARS-CoV-2 powinno się wykonać test wykrywający obecność.

Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia należy:

  • unikać kontaktu z chorymi, którzy wykazują objawy chorób układu oddechowego,
  • często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem,
  • unikać dotykania oczu, nosa lub ust brudnymi rękami,
  • unikać używania tych samych sztućców, naczyń etc.

Obecnie nie ma skutecznych lekarstw oraz szczepionek zapobiegających zarażeniu koronawirusem. Szybkie testy do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2 mogą zostać wykonane z próbki krwi pełnej, osocza lub surowicy, a do ich przeprowadzenia nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt. Opakowanie zawiera kasety testowe oraz roztwór buforowy. Podczas testu próbka reaguje z cząstkami pokrytymi antygenem 2019-nCoV w kasecie testowej. Następnie mieszanina migruje w górę na membranie chromatograficznej i reaguje z anty-ludzką IgG w regionie linii testowej IgG, jeśli próbka zawiera przeciwciała IgG przeciwko 2019-nCoV. W wyniku tego w obszarze linii testowej IgG pojawi się kolorowa linia. Taka sama zasada działania obowiązuje w przypadku anty-ludzkiej IgM. Jeśli próbka nie zawiera przeciwciał SARS-CoV-2, żadna z kolorowych linii nie pojawi się w obszarze linii testowej, co wskazuje na wynik ujemny. Wyniki testu są możliwe do odczytania w zaledwie kilka minut. Testy charakteryzują się dobrą czułością oraz swoistością.

Produkt można kupić na sklepie redmed.pl:

Test do wykrywania koronawirusa 2019-nCoV zwanego COVID-19