qLabs® Q3 Plus z stacją dokującą eStation II to zaawansowany system pomiaru parametrów krzepnięcia krwi PT INR APTT q-3 dla profesjonalnej służby zdrowia.

 

Analizator qLabs® Q3 Plus z stacją dokującą eStation II jest najnowszym, profesjonalnym narzędziem diagnostyki klinicznej w rodzinie MicroPoint qLabs. Największą innowacją jest wprowadzenie kolorowego ekranu dotykowego, dzięki któremu obsługa jest wyjątkowo szybka i intuicyjna.

System monitorowania qLabs® Q3 Plus służy do pomiaru diagnostycznego czasu protrombinowego (PT), międzynarodowego współczynnika znormalizowanego (INR) oraz czasu częściowej tromboplastyny po aktywacji (APTT).

Wyniki uzyskuje się z próbek świeżej pełnej krwi kapilarnej albo świeżej pełnej krwi żylnej.

Na system qLabs® Q3 Plus składa się przenośny analizator qLabs® Q3 Plus, stacji dokującej eStation II (opcjonalna) oraz jednorazowych pasków testowych.

Funkcjonalność qLabs® Q3 Plus

Kolorowy ekran dotykowy – qLabs® Q3 Plus szczególnie wyróżnia się nowoczesnym, dużym dotykowym ekranem z przejrzystym interfejsem. Co razem z przemyślanym oprogramowaniem systemowym dostarcza użytkownikowi nową jakość obsługi aparatu, wyjątkowo intuicyjną i wygodną.

Mała próbka krwi – Dokładny wynik można uzyskać już małego nakłucia z opuszka palca. Do badania jest potrzebne jedynie 10 μL świeżej pełnej krwi kapilarnej albo świeżej pełnej krwi żylnej.

Szybkie wykonanie testu i uzyskanie wyników – Analiza próbki i obliczanie wyniku zajmuje ok. 2 minut. Dzięki temu, aktualne wynik mogą być dostępne jeszcze w trakcie konsultacji z pacjentem, co znacznie skraca wymagany czas pracy personelu na pacjenta.

Wbudowana kontrola jakości – QC daje pewność jakości wyników, minimalizuje ryzyko nieprawidłowego pomiaru.

Konserwacja i utrzymanie – System qLabs® Q3 Plus wykorzystuje zewnętrzne paski testowe, więc urządzenie nie trzeba czyścić po i przed każdym wykonaniem testu. Chociaż wydaje się, że taki system wymaga początkowo większych nakładów, to przy dłuższym używaniu, szczególnie przy długich seriach, pozwala zaoszczędzić na czasie operacyjnym i materiałach laboratoryjnych.

Wbudowany czytnik kodów kreskowych – można automatycznie przypisać dane pacjenta, osoby wykonującej badanie, oraz kod indywidualnie pakowanych pasków testowych do każdego wykonanego badania. Ta funkcja umożliwia pełną integrację z systemami informatycznymi zarządzania danymi medycznymi.

Pamięć wyników i oprogramowanie zarzadzania – qLabs® Q3 Plus może funkcjonować też jako samodzielny system diagnostyczny. Daje operatorowi możliwość przeglądania i zarządzania danymi zebranymi przez analizator.

Łatwo przenośne – Posiada własne zasilanie, a wyniki mogą trafiać bezpośrednio do systemu zarządzania danymi dzięki bezprzewodowej komunikacji Bluetooth.

Komunikacji Bluetooth – połączenie bezprzewodowe do przesyłania danych w pełni otwiera możliwości małych rozmiarów i poręczności qLabs® Q3 Plus. Razem z łatwą integracją do medycznych systemów informatycznych, sprawia że jest to urządzenie stworzone do wykorzystania klinicznego.

qlabs-q3-plus-e_station2-redmed-2021

Analizator qLabs® Q3 Plus jest zaawansowanym narzędziem do wyłącznego stosowania przez profesjonalny personel w placówkach medycznych np. klinikach, oddziałach szpitale, gabinetach lekarskich i zabiegowych. Ma rozbudowane oprogramowanie operacyjne oraz czytnik kodów kreskowych.

Badanie najczęściej wykorzystywanych parametrów w diagnostyce krzepnięciem krwi. Kontrola efektów przyjmowania leków anty-koagulacyjnymi.

Szybki i precyzyjny pomiar gęstości krwi jest kluczowy dla bezpieczeństwa i skuteczności terapii przeciwzakrzepowej. Możliwie najświeższe wyniki wartości PT, INR i APTT pomagają medyką podejmować najlepsze decyzje.

Analizator qLabs® Q3 Plus doskonale sprawdza się w sytuacjach gdy pomiar PT i APTT trzeba wykonać jak najszybciej.

Dzięki wysokiej dokładności z powodzeniem może znaleźć zastosowanie w zamian za odsyłanie próbki do laboratorium.

Wbudowany skaner do odczytywania przypisanych kodów indentyfikacyjnych pacjentów i operatorów, oraz pełną integrację z oprogramowaniem do zarzadzania wynikami pacjentów.

Analizator qLabs® automatycznie wykrywa wprowadzenie nowego paska testowego qLabs® i rozgrzewa go do ustawionej temperatury roboczej.

Po naniesieniu kropli krwi na strefę próbkową paska, krew spływa wzdłuż kanałów testowych do dwóch stref reakcyjnych: strefy testowej oraz strefy kontrolnej. W tych strefach krew reaguje z wcześniej nadrukowanymi odczynnikami i zaczyna krzepnąć. Każda strefa reakcyjna zawiera parę elektrod do których podawane jest stałe napięcie wysyłane przez analizator qLabs®.

W miarę jak krew krzepnie, zmienia się prąd mierzony w strefie testowej między dwoma elektrodami. Urządzenie qLabs® wykrywa zmianę prądu, oblicza i podaje przełożone wyniki w jednostkach PT, INR i APTT.

System monitorowania qLabs® jest przeznaczony do diagnostyki in vitro. Nie może być wykorzystywany do badań przesiewowych.

Testy qLabs®

Integralnym elementem systemu qLabs® są indywidualnie pakowane paski testowe. Zastosowanie jednorazowych zewnętrznych pasków służy ochronie urządzenia i badanej próbki przed zanieczyszczeniem, co mogło by prowadzić do nieprawidłowych wyników testu. Ponieważ nie wymaga czyszczenia po każdym badaniu, można wykonywać seryjne testy INR.

Osobne opakowania chronią paski testowe przed czynnikami zewnętrznymi. Testy mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej, co dodatkowo zmniejsza koszty ich przechowywania.

Zaawansowana technologia pasków testowych pozwoliła na zastosowanie dodatkowej kontroli jakości testu i uzyskiwanie bardzo wysokiej precyzji i dokładności.

Dostępne są paski testowe do badania:

PT/INR

APPT

PT/APTT

w opakowaniach po 1224 i 48 pasków.

Stacja dokująca eStation II (opcjonalna)

Analizator qLabs® Q3 Plus w placówkach służby zdrowia spisuje się najlepiej ze stacją dokującą qLabs eStation II. Umożliwia stałe podłączenie do zewnętrznego zasilania, wydruk wyników i pobieranie danych na komputer bez Bluetooth.

Stacja dokująca qLabs znacznie poszerza możliwości personelu w diagnostyce klinicznej krzepliwości krwi.

Łatwe i szybkie połączenie poręcznego analizatora ze stacją dokującą.

Polecenia przesyłania i drukowania są dostępne za pośrednictwem ekranu dotykowego qLabs® Q3 Plus.

micropoint-e_station-stacja-dokujaca-qlabs-redmed-2021

Parametry

qLabs® Q3 Plus

 • Próbka: 10 μL krwi pełnej z opuszka palca
 • Korelacja z wynikami z laboratorium: 5% CV
 • CPU: 32-bit ARM Cortex-M4
 • Ekran: 320 mm × 480 mm LCD Pojemnościowy ekran dotykowy
 • Skaner kodów kreskowych: Moduł skanowania kodu QR
 • Zasilanie:
  • Bateria: wbudowany akumulator litowo-polimerowy
 • Ładowarka:
  • Wejście: 100~240 VAC 50~60 Hz
  • Prąd wyjściowy: 5 VDC
  • Pobór mocy: 29 VA
 • Rozmiar: 148 mm × 70 mm × 26 mm
 • Waga: 203g

 

Stacja dokująca eStation II

 • Napięcie robocze
  • Napięcie wejściowe: 100-240V~1.6A (max), 50~60Hz
  • Napięcie wyjściowe: +12V 4.17A
 • Interfejs komunikacyjny: Kabel danych typu B, port sieciowy
 • Papier termiczny o szerokości: 58mm
 • Maksymalna średnica papieru termicznego: Φ 50 mm
 • Wymiary: 280mm x 110mm x 60mm
 • Waga: 550g (bez papieru termicznego)

 

Warunki pracy:

 • Temperatura: od 10ºC do 35ºC
 • Wilgotność: od 10% do 90%
 • Ciśnienie atmosferyczne: 86kPa ~ 106kPa
 • Maksymalna wysokość: 4300 m

 

Warunki przechowywania: -20 °C ~ +70 °C; wilgotność względna 10% ≤ 90%.