Test PCT systemu mLabs

Odczynnikowy, mikro-przepływowy wkład kasetowy systemu mLabs do oznaczenia PCT w krwi pełnej. Czułe testy które można wykorzystać w punkcie opieki medycznej lub wykonać je przy pacjencie. Ważny marker umożliwiający specyficzne rozróżnienie między infekcją bakteryjną, a innymi przyczynami reakcji zapalnych.

PCT – prokalcytonina – jest prohormonem kalcytoniny. Podczas gdy kalcytonina jest wytwarzana tylko w komórkach C tarczycy w wyniku bodźca hormonalnego, PCT jest wydzielany przez różne typy komórek z wielu narządów w odpowiedzi na stymulację prozapalną, szczególnie stymulację bakteryjną. Obecność prokalcytoniny zwiększa się podczas ogólnoustrojowej infekcji bakteryjnej i posocznicy.

W zależności od tła klinicznego stężenie PCT powyżej 0,1 ng / ml może wskazywać na klinicznie istotną infekcję bakteryjną, wymagającą leczenia antybiotykiem. Przy stężeniu PCT> 0,5 ng / ml należy rozważyć ryzyko wystąpienia ciężkiej sepsy lub wstrząsu septycznego.

Biomarker PCT jest obecnie uznawany za pomocne narzędzie w procesie diagnostycznym infekcji bakteryjnej i posocznicy. Wykazano, że PCT może przyczynić się do optymalizacji antybiotykoterapii i monitorowania czasu trwania leczenia.

Odczynnikowy wkład kasetowy PCT mLabs jest szybkim testem diagnostycznym in vitro, łączy dwuetapową immunologiczną metodę Sandwich z ostatecznym wykrywaniem fluorescencji. mLabs PCT opiera się na fluorescencyjnej technologii immunologicznej w wkładzie mikro-przepływowym.

 

Znaczenie kliniczne testu PCT

Pomocne narzędzie do diagnostyki ciężkiej ogólnoustrojowej infekcji bakteryjnej i posocznicy

Podaj informacje diagnostyczne, aby rozróżnić reakcje zapalne i infekcje bakteryjne

Przyczyniają się do optymalizacji antybiotykoterapii i monitorowania czasu leczenia

Poprawa wyników klinicznych, ekonomicznych i operacyjnych oraz ograniczenie niepotrzebnych przyjęć, kosztów i długości pobytu

Nadaje się do stosowania w oddziałach ratunkowych, gabinetach lekarskich, laboratoriach klinicznych i oddziałach szpitalnych: intensywnej terapii, kardiologicznych, położniczych, chirurgicznych, ortopedycznych i onkologicznych.

 

Specyfikacja testów PCT mLabs

  • Rodzaj próbki: K2-EDTA krew pełna lub osocze, Li-Heparin krew pełna lub osocze, surowica, krew na opuszkach palców
  • Objętość próbki: 250 µl
  • Czułość: 0,02 ng/ml
  • Zakres pomiarowy: od 0,02 do 100 ng/ml
  • Odcięcie PCT: 0,5 ng/ml
  • Warunki przechowywania: 2 – 8 °C
  • Okres ważności: 12 miesięcy

System mLabs

System mLabs to platforma diagnostyczna do szybkich testów immunologicznych, oparta na nowoczesnych technologiach mikro przepływowych i zaawansowanym wykrywaniu fluorescencji. Obejmuje nowoczesny wielofunkcyjny analizator i jednorazowe wkłady mikro przepływowe.

 

Łatwy w użyciu – obsługa ekranu dotykowego

Szybki – wyniki ilościowe w mniej niż 8 minut

Prosta procedura – badanie próbki krwi pełnej, nie jest wymagana wirówka ani sprzęt laboratoryjny; dopuszczalne użycie osocza.

Precyzyjne -% CV przy odcięciu ~ 8%