mLabs PCT

Test PCT systemu mLabs

Odczynnikowy, mikro-przepływowy wkład kasetowy systemu mLabs do oznaczenia PCT w krwi pełnej. Czułe testy które można wykorzystać w punkcie opieki medycznej lub wykonać je przy pacjencie. Ważny marker umożliwiający specyficzne rozróżnienie między infekcją bakteryjną, a innymi przyczynami reakcji zapalnych.

PCT – prokalcytonina – jest prohormonem kalcytoniny. Podczas gdy kalcytonina jest wytwarzana tylko w komórkach C tarczycy w wyniku bodźca hormonalnego, PCT jest wydzielany przez różne typy komórek z wielu narządów w odpowiedzi na stymulację prozapalną, szczególnie stymulację bakteryjną. Obecność prokalcytoniny zwiększa się podczas ogólnoustrojowej infekcji bakteryjnej i posocznicy.

W zależności od tła klinicznego stężenie PCT powyżej 0,1 ng / ml może wskazywać na klinicznie istotną infekcję bakteryjną, wymagającą leczenia antybiotykiem. Przy stężeniu PCT> 0,5 ng / ml należy rozważyć ryzyko wystąpienia ciężkiej sepsy lub wstrząsu septycznego.

Biomarker PCT jest obecnie uznawany za pomocne narzędzie w procesie diagnostycznym infekcji bakteryjnej i posocznicy. Wykazano, że PCT może przyczynić się do optymalizacji antybiotykoterapii i monitorowania czasu trwania leczenia.

Odczynnikowy wkład kasetowy PCT mLabs® jest szybkim testem diagnostycznym in vitro, łączy dwuetapową immunologiczną metodę Sandwich z ostatecznym wykrywaniem fluorescencji. mLabs® PCT opiera się na fluorescencyjnej technologii immunologicznej w wkładzie mikro-przepływowym.

Znaczenie kliniczne testu PCT

Pomocne narzędzie do diagnostyki ciężkiej ogólnoustrojowej infekcji bakteryjnej i posocznicy

Podaje informacje diagnostyczne, aby rozróżnić reakcje zapalne i infekcje bakteryjne

Przyczyniają się do optymalizacji antybiotykoterapii i monitorowania czasu leczenia

Poprawa wyników klinicznych, ekonomicznych i operacyjnych oraz ograniczenie niepotrzebnych przyjęć, kosztów i długości pobytu

Nadaje się do stosowania w oddziałach ratunkowych, gabinetach lekarskich, laboratoriach klinicznych i oddziałach szpitalnych: intensywnej terapii, kardiologicznych, położniczych, chirurgicznych, ortopedycznych i onkologicznych.

Specyfikacja testów PCT mLabs®

 • Rodzaj próbki: K2-EDTA krew pełna lub osocze, Li-Heparin krew pełna lub osocze, surowica, krew na opuszkach palców
 • Objętość próbki: 250 µl
 • Czułość: 0,02 ng/ml
 • Zakres pomiarowy: od 0,02 do 100 ng/ml
 • Odcięcie PCT: 0,5 ng/ml
 • Warunki przechowywania: 2 – 8 °C
 • Okres ważności: 12 miesięcy

System mLabs®

Platforma mLabs® jest zaawansowanym narzędziem diagnostycznym do szybkich testów immunologicznych. Nowoczesna technologia zapewnia możliwość uzyskania dokładnych wyniki testów. System został zaprojektowany z myślą o przeprowadzenia na miejscu, bez konieczności odsyłania próbki. Można go wykorzystywać, tak w laboratorium, jak i samym gabinecie zabiegowym. Obejmuje nowoczesny wielofunkcyjny analizator i jednorazowe wkłady mikro przepływowe. Umożliwia w kilku minutach zdiagnozować wiele chorób serca, w tym zakrzepicę żył głębokich, zatorowość płucną, udar mózgu, posocznicę, zawał serca, zastoinową niewydolność serca, dusznicę bolesną i określenie płodności kobiety. Analizator mLabs® jest zaawansowanym przenośnym urządzeniem, wyposażonym w precyzyjny i niezawodny układ detekcji fluorescencyjnej, specjalnie zaprojektowanym do jednorazowych wkładów mikro przepływowych mLabs®. Wyniki z próbki krwi pełnej, osocza lub surowicy.
 • Łatwy w użyciu – obsługa ekranu dotykowego
 • Szybki – wyniki ilościowe w mniej niż 8 minut
 • Prosta procedura – badanie próbki krwi pełnej, nie jest wymagana wirówka ani sprzęt laboratoryjny; dopuszczalne użycie osocza.
 • Precyzyjne -% CV przy odcięciu ~ 8%