Test Troponina I do systemu mLabs

Odczynnikowy, mikro-przepływowy wkład kasetowy systemu mLabs do oznaczenia Troponiny I w krwi pełnej. Czułe testy które można wykorzystać w punkcie opieki medycznej lub wykonać je przy pacjencie. Pomoc w diagnozowania zawału serca, wykrywania i oceny łagodnego lub ciężkiego uszkodzenia serca.

Troponina sercowa I (cTnl) jest proteiną mięśnia sercowego, która jest jednym z składników normalizującym wrażliwe na wapno enzym ATP-aza, odpowiadające za aktywność aktynomiozyny w poprzecznie prążkowanych mięśniach serca. Wykazuje wysoką swoistość pomiaru cTnl przy wykrywaniu uszkodzenia mięśnia sercowego.

W przypadku urazu serca Troponina I pojawia się we krwi pacjenta od wystąpienia bólu. Pozostaje w stanie podwyższonym przez 6-10 dni, pozwalając na wykrycie urazu po dłuższym okresie od jego wystąpienia.

Wydzielanie się cTnl może następować również w innych chorobach niż zawał mięśnia sercowego. Zostało to udokumentowane przy niestabilnej anginie, niewydolności zastoinowej serca i niedokrwieniu po wszczepieniu by-pass’u do tętnicy wieńcowej. Z powodu swojej wysokiej swoistości oraz czułości w tkance mięśnia sercowego, Troponina I stała się ostatnio preferowanym biomarkerem zawału mięśnia sercowego.

 

Test mLabs Troponin I umożliwia personelowi medycznemu szybkie wykluczenie zawału serca oraz pomoc w diagnozowaniu, monitorowaniu skuteczności leczenia zawału serca i uszkodzenia serca. Łatwa w użyciu platforma mLabs zwraca wyniki po 8 minutach i wykorzystuje próbki krwi pełnej bez potrzeby wirowania lub sprzętu laboratoryjnego.

Wykorzystanie systemu mLabs z wkładami testowymi Troponina I ma szczególne znaczenie w szybkim ustaleniu uszkodzenia mięśnia sercowego.

Ponadto może stanowić pomoc w diagnozowaniu i monitorowaniu skuteczności leczenia zawału serca i uszkodzenia serca.

Nadaje się do stosowania w oddziałach ratunkowych, gabinetach lekarskich, laboratoriach klinicznych i oddziałach szpitalnych: intensywnej terapii, kardiologicznych, położniczych, chirurgicznych, ortopedycznych i onkologicznych.

 

Specyfikacja testów Troponina I mLabs

  • Rodzaj próbki: K2 EDTA krew pełna i osocze lub surowica
  • Objętość próbki: 250 µl
  • Czułość: 0,02 ng/ml
  • Zakres pomiarowy: od 0,02 do 50 ng / ml
  • Odcięcie troponiny I: 0,3 ng / ml
  • Warunki przechowywania: 2 – 8 °C
  • Okres ważności: 12 miesięcy

System mLabs

System mLabs to platforma diagnostyczna do szybkich testów immunologicznych, oparta na nowoczesnych technologiach mikro przepływowych i zaawansowanym wykrywaniu fluorescencji. Obejmuje nowoczesny wielofunkcyjny analizator i jednorazowe wkłady mikro przepływowe.

 

Łatwy w użyciu – obsługa ekranu dotykowego

Szybki – wyniki ilościowe w mniej niż 8 minut

Prosta procedura – badanie próbki krwi pełnej, nie jest wymagana wirówka ani sprzęt laboratoryjny; dopuszczalne użycie osocza.

Precyzyjne -% CV przy odcięciu ~ 8%