mLabs Troponin I

Test Troponina I do systemu mLabs
Odczynnikowy, mikro-przepływowy wkład kasetowy systemu mLabs® do oznaczenia Troponiny I w krwi pełnej. Czułe testy które można wykorzystać w punkcie opieki medycznej lub wykonać je przy pacjencie. Szybkie wyniki pomagają w diagnozowaniu zawału serca, wykrywania i oceny łagodnego lub ciężkiego uszkodzenia serca.

Troponina sercowa I (cTnl) jest proteiną mięśnia sercowego, która jest jednym z składników normalizującym wrażliwe na wapno enzym ATP-aza, odpowiadające za aktywność aktynomiozyny w poprzecznie prążkowanych mięśniach serca. Wykazuje wysoką swoistość pomiaru cTnl przy wykrywaniu uszkodzenia mięśnia sercowego.

W przypadku urazu serca Troponina I pojawia się we krwi pacjenta od wystąpienia bólu. Pozostaje w stanie podwyższonym przez 6 – 10 dni, pozwalając na wykrycie urazu po dłuższym okresie od jego wystąpienia.

Wydzielanie się cTnl może następować również w innych chorobach niż zawał mięśnia sercowego. Zostało to udokumentowane przy niestabilnej anginie, niewydolności zastoinowej serca i niedokrwieniu po wszczepieniu by-pass’u do tętnicy wieńcowej. Z powodu swojej wysokiej swoistości oraz czułości w tkance mięśnia sercowego, Troponina I stała się ostatnio preferowanym biomarkerem zawału mięśnia sercowego.

Test mLabs® Troponin I umożliwia personelowi medycznemu szybkie wykluczenie zawału serca oraz pomoc w diagnozowaniu, monitorowaniu skuteczności leczenia zawału serca i uszkodzenia serca. Łatwa w użyciu platforma mLabs® zwraca wyniki po 8 minutach i wykorzystuje próbki krwi pełnej bez potrzeby wirowania lub sprzętu laboratoryjnego.

Wykorzystanie systemu mLabs® z wkładami testowymi Troponina I ma szczególne znaczenie w szybkim ustaleniu uszkodzenia mięśnia sercowego.

Ponadto może stanowić pomoc w diagnozowaniu i monitorowaniu skuteczności leczenia zawału serca i uszkodzenia serca.

Nadaje się do stosowania w oddziałach ratunkowych, gabinetach lekarskich, laboratoriach klinicznych i oddziałach szpitalnych: intensywnej terapii, kardiologicznych, położniczych, chirurgicznych, ortopedycznych i onkologicznych.

Specyfikacja testów Troponina I mLabs®

 • Rodzaj próbki: K2 EDTA krew pełna i osocze lub surowica
 • Objętość próbki: 250 µl
 • Czułość: 0,02 ng/ml
 • Zakres pomiarowy: od 0,02 do 50 ng / ml
 • Odcięcie troponiny I: 0,3 ng / ml
 • Warunki przechowywania: 2 – 8 °C
 • Okres ważności: 12 miesięcy

System mLabs®

Platforma mLabs® jest zaawansowanym narzędziem diagnostycznym do szybkich testów immunologicznych. Nowoczesna technologia zapewnia możliwość uzyskania dokładnych wyniki testów. System został zaprojektowany z myślą o przeprowadzenia na miejscu, bez konieczności odsyłania próbki. Można go wykorzystywać, tak w laboratorium, jak i samym gabinecie zabiegowym. Obejmuje nowoczesny wielofunkcyjny analizator i jednorazowe wkłady mikro przepływowe. Umożliwia w kilku minutach zdiagnozować wiele chorób serca, w tym zakrzepicę żył głębokich, zatorowość płucną, udar mózgu, posocznicę, zawał serca, zastoinową niewydolność serca, dusznicę bolesną i określenie płodności kobiety. Analizator mLabs® jest zaawansowanym przenośnym urządzeniem, wyposażonym w precyzyjny i niezawodny układ detekcji fluorescencyjnej, specjalnie zaprojektowanym do jednorazowych wkładów mikro przepływowych mLabs®. Wyniki z próbki krwi pełnej, osocza lub surowicy.
 • Łatwy w użyciu – obsługa ekranu dotykowego
 • Szybki – wyniki ilościowe w mniej niż 8 minut
 • Prosta procedura – badanie próbki krwi pełnej, nie jest wymagana wirówka ani sprzęt laboratoryjny; dopuszczalne użycie osocza.
 • Precyzyjne -% CV przy odcięciu ~ 8%