Szybki immunochromatograficznym test do oznaczania antygenów rzeżączki w wymazie z szyjki macicy u kobiet i wymazie z cewki moczowej u mężczyzn. Test jest środkiem pomocniczym przy diagnozie infekcji gonokokkami.

 

Rzeżączka jest chorobą weneryczną, która wywoływana jest przez bakterię Neisseria gonorrhoeae. Gonorrhö jest jedną z najczęstszych infekcji bakteryjnych i jest jedną z chorób, która jest przenoszona podczas stosunku płciowego, wliczając stosunek waginalny, oralny i analny. Bakteria może zainfekować gardło i spowodować silne bóle gardła. Może zainfekować odbyt i odbytnicę oraz wywołać zapalenie odbytu. U kobiet może zainfekować pochwę i spowodować podrażnienia jak również zapalenie pochwy. Infekcje cewki moczowej (Urethra) powodują piekące i bolące oddawanie moczu i upławy. Kobiety często zauważają upławy z pochwy oraz częste oddawanie moczu i problemy z jego oddawaniem. Rozpowszechnianie się bakterii na jajowody i jamę brzuszną mogą prowadzić do bólów jamy brzusznej i gorączki. Średni czas inkubacji dla Gonorrhö wynosi od 2 do 5 dni po kontakcie seksualnym z zainfekowanym partnerem. Jednakże objawy mogą wystąpić również dopiero po 2 tygodniach. Wstępna diagnoza rzeżączki może być postawiona bezpośrednio podczas badania. U kobiet rzeżączka jest częstą przyczyną zapalenia jamy brzusznej (pelvic inflammatory disease (PID)). Zapalenia jamy brzusznej mogą prowadzić do wewnętrznych ropni i długotrwałych chronicznych bólów. Mogą również uszkodzić jajowody do takiego stopnia, że nastąpi bezpłodność lub ewentualnie wzrost ryzyka ciąży pozamacicznej. Wymaz z cewki moczowej lub szyjki macicy może być pobrany i przebadany przy pomocy testu.

 

Test Rzeżączki jest jakościowym testem immunologicznym typu Lateral-Flow, do oznaczania antygenów Gonorrhö z wymazie szyjki macicy u kobiet oraz wymazie z cewki moczowej u mężczyzn. Wynik po 10 minutach od zaaplikowania próbki.

 

Zadzwoń na infolinię: 32 720 62 10
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.